7 C
Prishtina
E premte, Gusht 23, 2019
Autorët Postime nga Kosova Educaton

Kosova Educaton

28 POSTIME 0 KOMENTET

“International Baccalaureate” – Arsimimi Ndërkombëtar në Tiranë

“International Baccalaureate” - Arsimimi Ndërkombëtar në Tiranë Nga Blendi Salaj Zgjedhja e shkollës së duhur është sigurisht njëra nga dilemat më të forta për çdo prind,...

Arsimi Në Finlandë

Arsimi Në Finlandë Jo shumë dekada më parë, arsimi në Finlandë si edhe në shumë shtete të tjera nuk dallonte as nga struktura, metodika por...

ARSIMI NË LËVIZJE

                                        ARSIMI NË LËVIZJE Të jetuarit, mësimi,...

MENAXHIMI I ANËS NJERËZORE TË NDRYSHIMIT

MENAXHIMI I ANËS NJERËZORE TË NDRYSHIMIT nga  JT REHILL Tetorin e kaluar kisha nderin të jem një nga prezantuesit në Samitin e Kosova Learning e organizuar...

KËNAQËSIA E TË MËSUARIT

A thua ekziston diçka e tillë  si KËNAQËSIA E TË MËSUARIT”?! A thua si paraqitet ky emocion tek njerëzit e ndryshëm?! A është kjo...

TRAJNIME PËR MËSIMDHËNËS TË KOSOVËS – AKADEMIA EDUCATIONUSA

American Advising Center  (AAC) është qendër këshilluese e rrjetit EducationUSA, themeluar dhe financuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan, nëpërmjet Ambasadës Amerikane në Kosovë. AAC ofron...

Dr. Ing – Gurakuq Hasan Dajaku, sukseset nuk kanë të ndalur

Sukseset e Dr. Ing - Gurakuq Hasan Dajakut nuk kanë të ndalur Ligjërues dhe bashkëpunëtor shkencor pranë Universitetit Ushtarak në Mynih të Gjermanisë, në këtë...

Kapiteni i FSK-së Shpallet Oficeri më i Mirë Ndërkombëtar në ShBA

Kapiteni i FSK-së Shpallet Oficeri më i Mirë Ndërkombëtar në ShBA Kapiten Ibrahimi që nga shtatori i vitit 2016 e deri më 18 maj 2017...

SHKOLLË VERORE 2017 – FOOTBALL ...

SHKOLLË   VERORE   2017 - FOOTBALL   &  GJUHË ANGLEZE - LONDËR  23 KORRIK – 6 Gusht, 2017 - Box Hill School, Surrey, London Program...

Bursa Studimi Master dhe Ph.D. nga Stanford Univerisity – SHBA

Bursa Studimi Master dhe Ph.D. nga Stanford Univerisity Stanford Univerisity në SHBA ofron bursa studimi për studentët ndërkombëtar. Për me shume informata klikoni në linkun në...